Home Genel Belediyeler, Cumhuriyet Meydanını Paylaşamadı

Belediyeler, Cumhuriyet Meydanını Paylaşamadı

Belediyeler, Cumhuriyet Meydanını Paylaşamadı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi, Cumhuriyet Meydanını paylaşamadılar.

Muratpaşa Belediyesi, resmi bir açıklama yaparak 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı düzenleme çalışmalarının açılışını gerçekleştirmek istemesi üzerine programımızı iptal ettik. İptal kararını, 30 Ağustos kutlamalarına katılımın düşük olmaması ve bölünme yaşanmaması için aldık.” bu detayı paylaştılar. 29 Ekim’de Cumhuriyet Meydanı tahsisi için Valiliğe başvurduklarını ama bu alanın kullanılmasını Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne verildiğini ifade ettiler.

Bu resmi açıklamanın ardından, Antalya Büyükşehir Belediyesi bir resmi açıklama yayınladı: Cumhuriyet Bayramı bütün milletimizin bayramıdır, hiç bir kesime, hiç bir siyasi partiye mal edilemez ve siyasi ayrışma vasıtası haline getirilemez. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda 100 bin kişinin katıldığı konserle kutlarken, Cumhuriyet Bayramı’nı da yine Cumhuriyet Meydanı’nda en görkemli şekilde kutlayacağımızı ilan etmiştim.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.