Home Blog Tatuta Projesi Nedir, Kimler Katılabilir?

Tatuta Projesi Nedir, Kimler Katılabilir?

Tatuta Projesi Nedir, Kimler Katılabilir?

Senenin son aylarına yaklaştıkça, başta zeytin olmak üzere narenciye hasatları başlayacak. Antalya, hem zeytin hem de narenciye üretimi konusunda oldukça verimli bir bölge. Bu üretim yerlerini yerinde görmek isteyen ve bizzat içerisinde beraber çalışmak isteyenler için çok güzel bir proje tanıtmak istiyorum. Kısa ismi Tatuta olan preojenin tam adı Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası

Tatuta’nın amacı, Türkiye’de ekolojik tarımla geçinen çiftçi ailelerine mali, gönüllü işgücü ve/veya bilgi desteği sağlayarak ekolojik tarımı teşvik etmek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır. 2004 Şubat ayında başlayan Tatuta projesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Küresel Çevre Fonu (GEF), Küçük Destek Programı (SGP), Buğday Derneği, Woof, Ford Otosan (araç tahsisi), Atlas Dergisi (fotoğraflama ve kartoğrafya), Kutupayısı Belgesel Yapım (Belgesel yapımı), AD Vakfı, KEMAV, Pastoral Yaşam, Ekolojik Çiftçi aileler (Çeşitli yörelerden), Adım Adım Kampanyası destekçileri ve Gençtur gibi kurumsal yerlerden destek almaktadır.

Tatuta kapsamında, anlaşmalı çiftliklerde, tüm masrafların (Yiyecek ve konaklama) çiftlik sahibi tarafından karşılanacağı bir projede siz de yer alabilirsiniz. Yıllık sadece 60 TL kayıt ücreti vererek bu ücretsiz deneyimi yaşayabilirsiniz. Antalya içerisindeki anlaşmalı çiftlikler şu şekilde:

1. Codron Ailesi Çiftliği / Çakırlar Köyü
2. Rasayana Çiftliği / Geyikbayırı
3. Flora Akdeniz Bahçesi / Tekirova
4. Hidayet Itaatlı Çiftliği / Kumluca
5. Tanal Ailesi Çiftliği / Elmalı
6. Kaş Elbademi Çiftliği / Kaş

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.