Uluslararası 2. Meze Festivali İzlenimlerim – Blog

Meze Festivali‘nin bu 2. si olmasına rağmen, 1. si ile arasında çok fark olduğunu söyleyebilirim. Çok daha iyi hazırlanılmış, reklam tanıtıma önem verilmiş, organizasyonun eksikleri giderilmiş… Burada en büyük pay tabiki Akra Otel‘in misafirperverliği. Üçüncüsü nasıl olur görmek için sabırsızlanıyorum.

Saat, 18:00’da belirtilen festival, olması gerektiği gibi tam saatinde başladı. Geçen seneye nazaran katılım, abartmıyorum 2 katı kadar olmuş. Bu kadar yoğunluk olmasına rağmen stantlarda fazla beklemeden mezelerini alabiliyorsunuz. İki tane kocaman içecek barının barmenleri siparişinizi saniyesinde yerine getiriyordu.

Bu festivalin bir gün öncesindeki galada yemek ustaları ile söyleşiler olunca, bir sonraki gün hemen yemek olayına girişildi. Harika bir manzara, Ekim ayının tatlı sert Sonbahar havası, lezzetine doyum olmayan yemekler, daha ne olsun?

Festivaldeki tek karmaşayı katılanlar yaşattı. Hangi birinden yesem, hangisinin tadına önce baksam diye epey bir yarıştık 🙂

18 kişilik dev kadro şeflerimizin eline koluna sağlık. Böyle lezzetleri bir araya getirip bize sunan Akra Otel ve ekibine ayrıca teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.