Home Plajlar

Makale Kategorisi: Plajlar

Makale
Korsan Koyu – Kumluca

Korsan Koyu – Kumluca

Kumluca’da bulunan Korsan koyu, Mavikent Beldesi Karaöz Köyü sınırları içerisindedir. Çok eskiden gemilerin sığındığı korunaklı bir koy olmuş. Antalya – Finike arasında bulunan fırtınalardan etkilenmeyen durgun ve sakin olan ender koylardan biri.

Makale
Koru Plajı – Gazipaşa

Koru Plajı – Gazipaşa

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan Koru Plajının doğu ucunda yer alan Doğal Havuzlar, halk arasında “Yalı Taşı” olarak bilinir. Girişler ücretsiz olduğu için, bölge halkı tarafından piknik olarak da kullanılmaktadır. Heykelli göbekten yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Uğur Mumcu Caddesinden sahile inerken (Selinus tabelası) Fidanlık Caddesine devam etmek gerekiyor. Yolun sonunda sağa sahile döndüğünüz zaman Doğal...

Makale
Damlataş Plajı – Alanya

Damlataş Plajı – Alanya

Damlataş Plajı, Alanya merkeze çok yakın, Damlataş Mağarası’nın hemen önünde ve sırtını Alanya kalesine dayamıştır. Bu şekilde harika bir görüntüye sahiptir. Mavi bayraklı plaj özelliğine sahiptir. Altın sarısı, ince ve temiz kumu göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Alanya merkezden yürüyerek erişmek mümkün ve girişler ücretsizdir.

Makale
Ayışığı Koyu / Plajı – Kemer

Ayışığı Koyu / Plajı – Kemer

Antalya Kemer’in en güzel koylarından Ayışığı Koyu / Plajı, çam, palmiye ve okaliptüs ağaçlarının açık renkli denizle buluştuğu eşsiz kumsalı ile bütünleştiği cennet köşesi. Tepeden bakıldığı zaman Hilal biçimindeki görüntüsüyle muhteşem bir ambiyansa sahip olan Ayışığı Koyu’na deniz ve karayoluyla ulaşım mümkündür ve şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Girişler ücretsizdir.